A Washingtoni Egyetem kutatói már 2008-ban olyan anyagot –
artemisint – találtak az évezredek óta gyógyítási célokra használt kínai
ürömben, egynyári ürömben (artemisia annua), mely egyes ráksejteket
1200-szor hatékonyabban pusztít el, mint a használatban lévő
készítmények.
Az artemisint a malária gyógyítására már használták Kínában. Működési
mechanizmusának elemzéséből kiderült, hogy az üröm szirmaiból,
leveleiből készített kivonat 8 óra alatt szétroncsolta a mellrákos
sejtek háromnegyedét, 16 óra után pedig csak hírmondó maradt belőlük, ha
előtte vas tablettával kezelték azokat. Fontos, hogy az artemisin az
egészséges sejteket elhanyagolható mértékben károsította.A terápiát egy csontrákban szenvedő kutyán is kipróbálták, a négylábú a kezelés után rendbe jött, a rák pedig nem újult ki. A szakemberek kiindulópontja az volt, hogy a maláriás és rákos sejtek vastartalma megnő, ezért feltételezték, hogy a malária kezelésénél a vastartalmú sejteket roncsoló szer a rák esetében is sikeres lehet.
A gyógynövény hatását 55 féle rákos sejten tesztelték, és kiderült, hogy az egyik leghatásosabbnak bizonyult a leukémia, a vastagbélrák, a melanoma, a mellrák, a prosztatarák, az agyi daganatok és a veserák esetén, mellékhatások nélkül.
Az artemisin a hasnyálmirigyrák és az akut leukémia esetén is hasznosnak bizonyult, mivel ezekre a típusokra a még gyorsabb sejtosztódás és a még jobban megnövekedett vastartalom jellemző. Amit eddig biztosra tudni az, hogy a kezelést vas bevitellel kell kombinálni, és az artemisin vegyületet az étkezésektől külön kell bevenni, mivel a vastartalmú ételek rontják a hatásfokot.
Artemisin vegyületből háromféle ismert: az artemisin, az artesunate és az artemether. A második vízben, míg az utóbbi zsírban oldódik, így át tud lépni a véragy gáton, képes elérni az idegrendszer központját, és sokkal lassabban távozik a szervezetből. A kutatók azt ajánlják, hogy a három készítményt felváltva érdemes alkalmazni, naponta 100-1200 milligrammot.
(Forrás:http://filantropikum.com/)
0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése